/>

Naše motto

Rychle, příjemně, profesionálně — jsme tu pro Vás

—   Jan Daneš
 • Od kdy a jak často bych měla chodit na vyšetření?

  • Každá žena by si měla provádět samovyšetření prsu jedenkrát měsíčně přibližně týden po skončení menstruace. Nevíte jak? Nechte se vyšetřit a během návštěvy si vezměte u nás letáček s informací, jak prsy vyšetřovat!! Je možné si také stáhnout velmi kvalitní návod na samovyšetření ze stránek našeho bývalého partnera - nyní již zaniklé pacientské organizace MammaHelp
  • Mamografické vyšetření je vhodné zejména pro ženy od 45. roku věku, kdy jsou kontroly jedenkrát za 2 roky hrazeny ze zdravotního pojištění, tedy pro klientku bezplatné. U žen s nepřehlednými prsy se doporučuje jít v mezidobí ještě na sonografické vyšetření jako samoplátkyně. Při vyšším riziku vzniku karcinomu prsu je někdy vhodný mamograf už dříve, doporučený způsob vyšetření a interval určí individuálně náš lékař
  • Mladé ženy chodí zpravidla na sonografické vyšetření, v ideálním případě každoročně. Na výkony nehrazené ze zdravotního pojištění dává většina zdravotních pojišťoven příspěvky, které často pokryjí větší část nákladů. Přesnější informace Vám dá vaše pojišťovna nebo recepce v našem centru.
 • Bolí mamografie?

  • Stlačení při mamografii je nezbytné, zásadně zlepšuje kvalitu vyšetření, a ještě více snižuje i tak velmi nízkou dávku záření. Tým našich radiologických asistentek, které vyšetření provádí, patří mezi nejlepší u nás. Prs stlačí co nejšetrněji a vždy respektuje přání každé ženy.
  • Každopádně je vhodné na plánovanou screeningovou mamografii chodit po měsíčkách, kdy jsou prsy měkké a méně citlivé.
 • Nemůže mamografie vyvolat rakovinu?

  • Nebylo nikdy prokázáno, že by mamografie způsobovala rakovinu či byla spojena s nějakou jinou podstatnou újmou. Naopak, přínos zásadně převládá, jedině mamografie umožňuje zásadně snížit úmrtnost na rakovinu prsu, v ČR za posledních 10 let o téměř 25 %.
  • Díky zjišťování nádorů prsu v počínajícím stádiu je i způsob léčby ve většině případů jednodušší a pro ženu méně zatěžující. Chcete další informace? Zeptejte se našeho lékaře!
 • Máte obtíže, které se nemění s menstruačním cyklem? Našla jste si bulku v prsu?

  • Neváhejte a jděte na vyšetření co nejdříve. Zpravidla o nádor prsu nejde, ale ..... Je třeba mít jistotu!

Proč si nás vybrat?

  • Jsme screeningovým a diagnostickým pracovištěm akreditovaným ministerstvem zdravotnictvím. Provádíme všechna vyšetření v nejlepší kvalitě a jsme vybaveni přístroji nejvyšší kategorie, pro mamografické i sonografické vyšetření prsu. Máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami a jsme v síti screeningových pracovišť.
    
  • Máme individuální přístup ke každé klientce, náš personál je vstřícný k potřebám a přáním, v rámci vyšetření poučíme ženu o provádění vhodných preventivních vyšetření s ohledem na věk a riziko vzniku karcinomu prsu. O pacientky se zjištěným nádorem prsu se postaráme a zajistíme léčbu v souladu se světově uznávanými doporučeními. Úzce spolupracujeme s onkologickou a gynekologicko-porodnickou klinikou VFN a 1. LF UK, kde problematika onemocnění prsu patří mezi priority.
    
  • Na rozdíl od jiných center máme krátké objednací doby na mamografické vyšetření, klientkám nabídneme nejvhodnější termín, který jí nejlépe vyhovuje. Pokud zmeškáme telefonický hovor, zavoláme zpět. Můžete se objednat různým způsobem, zatelefonovat, poslat email či na preventivní mamografické vyšetření se objednat on-line.
   Objednejte se →
    
  • Tým našich lékařů je specializován na problematiku onemocnění prsu a má velké zkušenosti. Profesor Daneš, ředitel centra, řídí spolu s několika dalšími screeningový program u nás, je výkonným místopředsedou Komise pro screening nádorů prsu ministerstva zdravotnictví a patří mezi světově uznávané osobnosti současné medicíny. Jako vysokoškolský profesor na 1. lékařské fakultě UK v Praze předává už více jak třicet let své zkušenosti budoucím lékařům. Chcete další informace?

Náš tým

Partneři